Poseł Balicki za prawem do posiadania narkotyków na tzw. własny użytek

Autor: tvp.info.pl/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2009 19:40

Dlaczego? Dlatego, że zdaniem b. ministra zdrowia nie chodzi o to, aby robić naloty na dyskoteki i karać ludzi za posiadanie niewielkich ilości narkotyków, gdy tymczasem dilerzy nadal pozostają na wolności

Politycy SdPl, choć nie mają 15 posłów w Sejmie (a tyle podpisów jest potrzebnych do złożenia projektu ustawy), chce przeforsować ustawę o niekarania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków. To ich odpowiedź na propozycję ministerstwa sprawiedliwości –informuje serwis tvp.info.

Projekt resortu Andrzeja Czumy przewiduje niekarania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, tylko wtedy, jeśli taka osoba wyda dilera. Tymczasem Marek Balicki z SdPl zapowiedział, że nie poprze takiego projektu i przypomina swój własny z 2005 roku. Przypomina w nim, że nie chodzi o to, aby robić naloty na dyskoteki i karać ludzi za posiadanie niewielkich ilości narkotyków, gdy tymczasem dilerzy nadal pozostają na wolności - informuje tvp.info.

Jak jednak mówi Balicki, projektu Czumy nie poprze. Twierdzi, że poprze każdy projekt, który dąży do liberalizacji prawa. Żeby jego projekt wszedł pod głosowanie potrzebuje podpisów 15 posłów. SdPl tylu nie ma, ale będzie ich szukać wśród posłów Lewicy i niezrzeszonych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum