XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Podstawowa opieka zdrowotna – o zmianach zapowiadanych i wdrażanych

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Ponowny proces ratowników medycznych oskarżonych o gwałt

Autor: trojmiasto.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2016 12:24

Sąd w Elblągu po raz drugi będzie orzekał w sprawie ratowników medycznych, którzy podczas służbowego szkolenia w Kaliningradzie mieli wykorzystać seksualne tłumaczkę.

W ubiegłym roku Mariusz C. został uznany za winnego zgwałcenia oraz dokonania innej czynności seksualnej, za co został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu.  Jarosław G., oskarżonemu o inne czynności seksualne sąd wymierzył karę ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu. Ponadto sąd nakazał obu mężczyznom zapłacić pokrzywdzonej 49 tys. zł odszkodowania.

Po apelacji obu stron Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpoznania. Nowy proces toczy się przed elbląskim sądem rejonowym przy drzwiach zamkniętych.

Sprawa dotyczy wydarzeń z września 2013 r., do których miało dojść podczas szkolenia w Kaliningradzie z udziałem grupy pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Po powrocie do kraju tłumaczka, która towarzyszyła grupie szkolących się, zgłosiła się na policję, twierdząc, że została zgwałcona.

 Więcej: www.trojmiastowyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum