Pomorskie: wg urzędników nie było nieprawidłowości w DPS

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2014 11:25

Aż 17 razy w ciągu czterech lat kontrolowano Dom Pomocy Społecznej w Rakocinie, gdzie miało dochodzić do bicia i poniżania niepełnosprawnych pacjentów. Kontrolujący ośrodek urzędnicy nie dopatrzyli się w pracy ośrodka żadnych nieprawidłowości.

Kobieta, podejrzana o znęcanie się nad niepełnosprawnymi pracowała w Rakocinie przez cztery lata. W tym czasie placówkę kontrolowano aż 17 razy. Kontrole zlecały starostwo, Pomorski Urząd Wojewódzki oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Nikt nie miał żadnych zastrzeżeń.

Starosta starogardzki zapowiedział, że nie ma zamiaru wyciągać konsekwencji wobec urzędników i dyrektor Domu Pomocy Społecznej. Przekonuje, że dyrektorka zachowała się profesjonalnie. Kiedy tylko otrzymała pismo od pracowników, którzy poinformowali ją o sprawie, jeszcze tego samego dnia złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Pracownicy DPS-u do pisma dołączyli także filmik, na którym widać jak jedna z pracowniczek traktuje podopiecznych placówki.

Sąd uznał, że kobieta znęcała się fizycznie i psychicznie nad podopiecznymi. Skazano ją na rok więzienia w zawieszaniu. Kobieta otrzymała także pięcioletni zakaz pracy z niepełnosprawnymi, ale po wyroku sądu dalej pracowała w ośrodku. W ubiegłym tygodniu złożyła wypowiedzenie. 

Więcej:www.tvn24.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum