Pomorskie: są wyniki sekcji zwłok dziecka, które zmarło w przychodni

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2013 19:49

W ośrodku zdrowia w Żukowie (Pomorskie) po godzinnej reanimacji zmarł 4-letni chłopczyk. W środę (10 lipca) w Zakładzie Medycyny Sądowej w Gdańsku przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. Jak poinformowała Beata Mering, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, sekcja wykazała brak przegrody międzykomorowej, czyli ciężką wrodzoną wadę serca.

Pomorskie: są wyniki sekcji zwłok dziecka, które zmarło w przychodni
Chłopczyk trafił do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żukowie w poniedziałek (8 lipca) po południu. Choć dziecko nie wykazywało czynności życiowych, podjęto reanimację.

W przychodni w Żukowie stacjonuje zespół ratownictwa medycznego, który został powiadomiony o tym, że dziecko jest w drodze do ośrodka. Na miejscu podjęto natychmiastową reanimację. Niestety, długotrwała próba przywrócenia czynności życiowych nie przyniosła efektu. Stwierdzono zgon chłopca.

Przyczyny i okoliczności śmierci chłopca wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Kartuzach. Nikomu nie postawiono zarzutów. Postępowanie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Dziecko nie miało obrażeń na ciele. Wykluczono także błąd lekarski - akcja reanimacyjna została podjęta natychmiast.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum