Policjant wśród podejrzanych o handel sterydami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2014 14:25

Siedem osób, w tym policjant, usłyszało zarzuty udziału w gangu zajmującym się nielegalnym handlem sterydami - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Wartość wprowadzonych do obrotu środków wynosi ok. 800 tys. zł.

Grupa działała na terenie woj. śląskiego. Wśród podejrzanych jest funkcjonariusz śląskiego garnizonu policji oraz były policjant z tego garnizonu.

Krakowska prokuratura zarzuciła wszystkim podejrzanym, że od marca 2013 roku do początku marca 2014 r. brali udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która bez wymaganego zezwolenia wprowadzała do obrotu produkty lecznicze w postaci środków stymulujących, anabolicznych, dopingujących i innych, mających wpływ na przyrost masy mięśniowej lub zwiększenie wydolności organizmu.

Funkcjonariuszowi policji grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, pozostałym - do lat 5.

Na wątek sprawy prokuratura natrafiła w toku dużego śledztwa dotyczącego gangu zajmującego się obrotem - głównie poprzez internet - nielegalnymi sterydami anabolicznymi o wartości 52 mln zł. W grudniu ub.r. do sądu skierowano w tej sprawie akt oskarżenia przeciwko 39 osobom.

Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie udziela bliższych informacji w sprawie.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum