Policja zatrzymała sprawcę kradzieży części agregatu prądotwórczego ze szpitala w Bolesławcu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2018 12:48

Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem do szpitala powiatowego w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Łupem złodzieja padło m.in. 400 litrów oleju napędowego, cztery akumulatory, kabel oraz części agregatu prądotwórczego.

Policja zatrzymała sprawcę kradzieży części agregatu prądotwórczego ze szpitala w Bolesławcu
Policja poinformowała o zatrzymaniu 30-letniego mieszkańca Bolesławca podejrzanego o kradzież części agregatu w szpitalu. Fot. Piotr Drabik/Flickr 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Do włamania do szpitala powiatowego w Bolesławcu doszło 16 grudnia.

- Skradziono wówczas m.in. 400 litrów oleju napędowego, cztery akumulatory, kabel, a także zdemontowane zostały agregaty prądotwórcze będące zapasowym źródłem energii elektrycznej dla szpitala poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu Anna Kublik-Rościszewska.

Szpital oszacował straty na co najmniej 20 tys. zł.

- Generatory w przypadku awarii zasilania sieciowego zapewniały prąd m.in. dla oddziału intensywnej terapii, noworodków i bloku operacyjnego - podkreśliła Kublik-Rościszewska.

Szpital będzie musiał kupić agregat, co ma kosztować około 40 tys. zł. Na razie o bezpieczeństwo pacjentów ZOZ-u, w razie braku zasilania z sieci dba agregat pożyczony od Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu.

W sobotę policja poinformowała o zatrzymaniu 30-letniego mieszkańca Bolesławca podejrzanego o tę kradzież. Rzeczniczka podała, że mężczyzna jest znany bolesławieckiej policji. Wcześniej miał uszkodzić pięć transformatorów. Za ostatnie włamanie i kradzież grozi mu 10 lat więzienia.

PAP - Piotr Doczekalski

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum