PAP/Rynek Zdrowia | 09-06-2020 20:51

Policja zatrzymała drugą osobę wz. z plakatami uderzającymi w min. Szumowskiego

Policjanci zatrzymali kolejną osobę w związku z włamaniami do wiat przystankowych w Warszawie - poinformowała we wtorek wieczorem (9 czerwca) Komenda Stołeczna Policji. Chodzi o rozwieszanie plakatów uderzających w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przekazała we wtorek wieczorem KSP na Twitterze, policjanci zatrzymali kolejną osobę w związku z włamaniami do wiat.

"Czynności prowadzone są w związku z zawiadomieniem złożonym przez spółkę AMS. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" - napisała KSP.

W poniedziałek wieczorem stołeczni policjanci zatrzymali kobietę, która może mieć związek z rozwieszaniem w Warszawie plakatów uderzających w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Chodzi o plakaty "Ewangelia wg Łukasza Sz."

Po tym incydencie, w specjalnym komunikacie, warszawski ratusz zapewnił, że po otrzymaniu informacji o plakatach podjęto natychmiastowe kroki w celu wyjaśnienia sprawy. "Sprzeciwiamy się mowie nienawiści i tego typu nielegalnym działaniom" - podkreślono.