Policja zapowiada kary za utrudnianie przejazdu m.in. karetkom

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2019 09:07

Karetce jadącej w stronę Warszawy z organami do przeszczepu przejazd utrudniali inni kierowcy. Mimo że mieli miejsce, aby utworzyć tzw. korytarz życia, woleli wyprzedzać inne samochody. Po publikacji w sieci nagrania z takiego zachowania się na drodze kierowców, sprawą zajęła się policja.

Policja zapowiada kary za utrudnianie przejazdu m.in. karetkom
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sytuacja miała miejsce na początku lipca na trasie między Radomiem a Warszawą. W ciągu kilkunastu minut załoga karetki transplantacyjnej natknęła się na czterech kierowców, którzy zlekceważyli uprzywilejowany pojazd. Nie reagowali nawet wtedy, gdy była tuż za nimi, a jej załoga trąbieniem domagała się przepuszczenia.

Sprawa trafiła do dwóch komend - w Grójcu i w Białobrzegach, bo wykroczenia zostały popełnione na terenie sąsiadujących ze sobą powiatów. Jak poinformował Norbert Cibor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, policja poprosiła o udostępnienie nagrania wraz z numerami rejestracyjnymi tych pojazdów. Zaraz po jego otrzymaniu, materiał został niezwłocznie przekazany jednostkom terenowym. Sprawcom grozi  500 złotych mandatu.

Zespoły, które prowadzą czynności zmierzające do pociągnięcia odpowiedzialności kierujących za popełnione wykroczenie, ustalili właścicieli pojazdów i dążą do jak najszybszego ustalenia kierujących.

Więcej: warszawa.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze