Policja zabezpieczyła 170 tys. tabletek z z pseudoefedryną

Autor: policja.pl/Rynek Zdrowia • • 04 czerwca 2014 14:19

Prawie 170 tysięcy tabletek, które w swoim składzie zawierały pseudoefedrynę, zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Sprowadzone z zagranicy specyfiki najprawdopodobniej miały trafić również za granicę.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wraz z kolegami z wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariuszami służby celnej zatrzymali trzech obywateli Bułgarii, którzy nielegalnie handlowali produktami leczniczymi wykorzystywanymi do produkcji narkotyków - informuje policja.pl

W wynajmowanym przez nich domu w Raszynie policjanci zabezpieczyli prawie 170 tysięcy tabletek, które w swoim składzie zawierały m.in. pseudoefedrynę. Ich wartość oszacowano na ponad 240 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni w wieku 22, 40 i 42 lat mogli od początku swej działalności wprowadzić do nielegalnego obrotu około 3 mln tabletek.

Zarzuty nielegalnego obrotu lekami przedstawiono trzem obywatelom Bułgarii. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej: www.policja.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum