Policja wykryła 8 ton nielegalnie składowanych odpadów medycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 listopada 2012 12:23

Zarzuty składowania niebezpiecznych odpadów przedstawiła policja właścicielowi firmy transportowej z Wąbrzeźna i właścicielowi posesji z pobliskich Szczuplinek. Łącznie znaleziono u nich osiem ton materiałów pochodzących z placówek medycznych.

Policja wykryła 8 ton nielegalnie składowanych odpadów medycznych
Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie st. post. Michał Głębocki w piątek poinformował, że oprócz znalezionych w czwartek (29 listopada) we wsi Szczuplinki 7 ton odpadów, w nocy z czwartku na piątek wykryto jeszcze tonę opadów w garażu właściciela firmy transportowej w Wąbrzeźnie. Wśród znalezionych odpadów były m.in. opatrunki, strzykawki i igły.

O składowaniu odpadów policję zawiadomił wójt gminy Książki, na terenie której leżą Szczuplinki.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 47-letni właściciel firmy transportowej miał zawarte umowy z placówkami medycznymi z powiatów brodnickiego, grudziądzkiego i wąbrzeskiego na wywóz odpadów i przekazanie ich do utylizacji. Jednak zamiast do specjalistycznej firmy odpady były przewożone na plac, należący do 47-letniego mieszkańca Szczuplinek.

Na miejsce składowania odpadów wezwano inspektora sanitarnego, który stwierdził, że są to materiały niebezpieczne. Policja zawiadomiła też specjalistyczną firmę, która ma zająć się utylizacją odpadów.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty składowani odpadów, mogących zagrażać zdrowiu i życiu ludzi lub środowisku. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum