Policja pokazała zdjęcia podpalacza sanepidu z Zamościa. Rozpoznajecie tego mężczyznę?

Autor: oprac. KM • Źródło: Lubelska Policja, PAP, Rynek Zdrowia02 sierpnia 2021 14:29

Policja poszukuje sprawcy nocnych podpaleń w Zamościu. Mężczyzna, który podpalił siedzibę sanepidu i punkt szczepień,  został nagrany przez kamery miejskiego monitoringu. Śledczy proszą o pomoc w identyfikacji podpalacza

  • W nocy z niedzieli 1 sierpnia na poniedziałek 2 sierpnia doszło do podpalenia siedziby Sanepidu oraz mobilnego punktu szczepień w Zamościu
  • Policja próbuje znaleźć sprawcę i prosi o kontakt osoby, które dysponują istotnymi danymi na temat przestępstwa
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski przewidział nagrodę w wysokości 10 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy

Lubelska Policja prosi o pomoc w identyfikacji mężczyzny odpowiedzialnego za podpalenie budynku Sanepidu oraz mobilnego punktu szczepień w Zamościu. Funkcjonariusze zamieścili na swojej stronie internetowej nagranie z monitoringu miejskiego, na którym widać postać przestępcy. Mężczyzna na miejsce przestępstwa przyjechał rowerem.

"Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna około godziny 1 w nocy przyjechał rowerem pod mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym i podłożył tam ogień" - czytamy na stronie policji.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112 - pisze Lubelska Policja.

Sprawdź: Jest nagroda za pomoc w ujęciu podpalacza z Zamościa. Niedzielski: to akt terroru

Czytaj również: "Ruch antyszczepionkowy rośnie w siłę, a rząd nie działa" - mówią posłowie Lewicy

Poniżej zamieszczamy nagranie, które udostępniła Lubelska Policja:

(źródło: lubelska.policja.gov.pl)

Policja: zatrzymanie sprawcy to kwestia czasu

- Myślę, że jeżeli chodzi o ustalenie i zatrzymanie sprawcy, to jest kwestia czasu. To zdarzenie jest bardzo poważne. Zagrażało wielu osobom, ale również mieniu - powiedział I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie insp. Jerzy Czebreszuk w poniedziałek w Zamościu.

Zapewnił, że policja działa w tej sprawie intensywnie: została powołana grupa, w skład której weszli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Zamościu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Insp. Jerzy Czebreszuk podkreślił, że policjanci byli na miejscu w ciągu trzech minut po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, które groziło pożarem.

Czytaj więcej: Podpalenie sanepidu i punktu szczepień w Zamościu. Morawiecki: to bandytyzm antyszczepionkowy

Niedzielski: podpalenia to akt terroru. 10 tys. zł za wskazanie sprawcy

- Myślę, że osoby, które inspirowały tego sprawcę, na pewno mają świadomość, że nie jest to tylko i wyłącznie atak na ten kontener, ale to jest atak na państwo polskie - tak trzeba sobie powiedzieć: to jest atak na naszą odporność w walce z COVID-em, na to, co będzie się działo na jesieni i w zasadzie nie ma innego słowa, nie ma innego określenia, jak właśnie powiedzenie, że mamy do czynienia z aktem terroru - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zapowiedział, że we wtorek, 3 sierpnia, na Radzie Ministrów podejmie temat walki ze środowiskiem antyszczepionkowym.

- Chciałbym, i to będzie zrobione w trybie pilnym, żeby pracownicy punktów szczepień byli traktowani tak jak funkcjonariusze publiczni w tym znaczeniu, że podlegają specjalnej ochronie prawnej i każdy zagrożenie, każda groźba, każdy akt agresji wobec tych pracowników będzie karany ze szczególną surowością - zaznaczył minister.

Poprosił o pomoc w ujęciu sprawcy i zaproponował nagrodę w wysokości 10 000 zł za jego wskazanie.

Czytaj również: Lekarze o podpaleniu punktu szczepień: ignorowanie hejtu doprowadziło do aktu terrorystycznego

Czytaj także: Antyszczepionkowcy znów zaatakowali. Napadli na szczepionkobus w Gdyni

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum