Połczyn Zdrój: szpital zapłaci karę za upadek pacjentki z łóżka

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2015 11:21

91-letnia pacjentka Przyjaznego Szpitala w Połczynie Zdroju spadła z łóżka i dotkliwie się potłukła. NFZ za upadek nałożył na szpital karę 4 375,41 złotych.

Połczyn Zdrój: szpital zapłaci karę za upadek pacjentki z łóżka
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

91-letnia pacjentka na oddział chirurgii połczyńskiego szpitala trafiła z obrzękiem nogi 6 maja. Jej córka, prosiła pielęgniarkę, by na noc postawiła ochronne barierki przy łóżku matki.

Dzień później, podczas odwiedziń zastała matkę z wielkimi sińcami na twarzy, przypiętą do łóżka pasami. Nie miała wątpliwości, że mama musiała wcześniej upaść.

Magdalena Luska, prezes zarządu spółki Przyjazny Szpital, która dzierżawi połczyńską placówkę, tłumaczyła, że to był nieszczęśliwy wypadek, a tak wielkie sińce, to efekt przyjmowania przez panią Irenę leków na rozrzedzenie krwi.

Córka poszkodowanej złożyła skargę do zachodniopomorskiego OW NFZ w Szczecinie.

NFZ przyznał, że skarga jest zasadna w zakresie "braku właściwego zabezpieczenia chorej przed ewentualnym urazem, mając na uwadze wiek pacjentki, jej stan psychiczny i dane z wywiadu".

Ze względu na te uchybienia Fundusz nałożył na szpital karę umowną w wysokości 0,25 proc. wysokości kontraktu oddziału chirurgii, co stanowi kwotę 4.375,41 złotych. Decyzja jest ostateczna.

Więcej: www.gk24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum