Podkarpackie: wicedyrektor szpitala pod wpływem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2013 11:59

Przemyska prokuratura dostała trzy wyniki badań krwi pobranej od wicedyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (Podkarpackiej), którego policjanci w połowie czerwca złapali po pijanemu. Pierwszy to 1,41, drugi 1,28, trzeci 1,16 promila alkoholu we krwi - poinformował "Gazetę Wyborczą" Marek Ochyra, szef Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

Podkarpackie: wicedyrektor szpitala pod wpływem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Wyniki badań krwi to kolejne potwierdzenie, że Szymon N., wicedyrektor szpitala w Jaśle, złapany 14 czerwca przez policjantów, był pijany. Wcześniej stan trzeźwości N. zbadali policjanci. Badania wykazały, że wicedyrektor miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Wciąż nie ma jednak decyzji, czy Szymonowi N. zostaną postawione zarzuty. Prokuratura zbiera materiał dowodowy. Na początku lipca zapowiadała, że powoła biegłego. Miał on sprawdzić, czy stan trzeźwości N. wpłynął na leczenie pacjentów, których wicedyrektor feralnego dnia przyjmował w przychodni w Przemyślu. Biegłego do tej pory nie powołano, bo prokuratura wciąż nie ma pewności, a przynajmniej tego nie ujawnia, czy Szymon N. rzeczywiście przyjmował pacjentów po pijanemu.

Szymona N., wicedyrektora szpitala w Jaśle, znanego na Podkarpaciu chirurga onkologa, zatrzymali 14 czerwca policjanci z Przemyśla. Wicedyrektor jasielskiego szpitala twierdzi, że alkohol wypił po pracy.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum