Podkarpackie: 11 maja sąd ogłosi wyrok ws. ordynatora laryngologii w Sanoku

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2017 13:38

Zamknięty został przewód sądowy w procesie Marka D. - ordynatora oddziału laryngologii w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sanoku. Ogłoszenie wyroku sędzia odroczyła do 11 maja.

Podkarpackie: 11 maja sąd ogłosi wyrok ws. ordynatora laryngologii w Sanoku
Proces w tej sprawie toczył się w Sądzie Rejonowym w Krośnie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Proces w tej sprawie toczył się w Sądzie Rejonowym w Krośnie. Prokuratura w Brzozowie w akcie oskarżenia zarzuciła lekarzowi, że w trakcie pełnienia dyżuru oddalił się z oddziału. W czasie jego nieobecności pacjent zadławił się posiłkiem i zaczął się dusić. Gdy lekarz wrócił na oddział, pacjent był już w stanie śmierci klinicznej. Nie przeżył. Podczas feralnego popołudnia lekarz - według wyjaśnień, które złożył w sądzie - miał przebywać w pracowni USG, piętro niżej - informuje serwis nowiny24.pl

Oskarżony i jego obrońca wnieśli o uniewinnienie. Ich zdaniem zeznania świadków były sprzeczne, a sami świadkowie - mało wiarygodni. Adam Śnieżek, obrońca Marka D. przekonywał, że lekarz nie musi być "na wyciągnięcie reki". Wystarczy, że jest dostępny pod telefonem.

Oskarżony wskazywał, że to pielęgniarka popełniła błąd wykręcając początkowo zły numer, dlatego też  nie mogła się do niego dodzwonić. Gdy w końcu został powiadomiony, pojawił się w ciągu minuty. Marek D. wytknął prokuraturze, że na etapie śledztwa nie zadbała o biling z telefonu komórkowego pielęgniarki, co mogłoby potwierdzić jego wersję.

Oskarżony przekonywał, że nie ma obowiązku przebywać cały czas przy pacjencie, opieka jest rolą pielęgniarek. Dowodził też, że jego wyjście nie było opuszczeniem miejsca pracy, bo udał się do pracowni USG.

Więcej: www.nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum