Po sześciu latach lekarze skazani w związku ze śmiercią 10-letniej dziewczynki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 października 2014 20:38

Sześć lat po tragicznej śmierci 10-letniej Eweliny zapadł wyrok w procesie przeciwko anestezjologowi i stomatologowi. Sąd uznał, że narazili ją na śmierć. Dziewczynka zmarła na skutek powikłań po znieczuleniu ogólnym.

Po sześciu latach lekarze skazani w związku ze śmiercią 10-letniej dziewczynki
Do tragedii doszło w lipcu 2008 r. Ewelinę rodzice przywieźli do przychodni Medicor, do gabinetu stomatologicznego. Dziewczynka była niepełnosprawna, dlatego zdecydowano, że zabieg stomatologiczny zostanie przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym. Podczas narkozy doszło do zatrzymania krążenia. Ewelina w stanie śmierci klinicznej trafiła do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie zmarła - informuje Gazeta Wyborcza.

Sąd uznał winę obydwojga lekarzy. Anestezjolog Stanisław O. został skazany na karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, ma zakaz wykonywania zawodu na pięć lat. Dentystka została skazana na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Lekarze muszą zapłacić także grzywnę: anestezjolog 12,5 tys. zł, dentystka - 5 tys. zł. Obydwoje muszą pokryć koszty sądowe - po 10 tys. zł oraz koszty adwokackie poniesione przez rodziców dziecka.

Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo, czy obrońcy złożą wnioski o apelację, ich wnioski o pisemne uzasadnienie wyroku jeszcze nie trafiły do sądu.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum