Po sklepach z dopalaczami pora na... puby i sprzedaż z dowozem

Autor: Polska/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2009 09:43

Pierwszy w Polsce pub przy sklepie z dopalaczami zacznie od września działać w Łodzi.

W ofercie pubu znajdą się, m. in. ciastka z marihuaną lub herbatka o smaku konopi indyjskich. Sklep planuje też nową usługę smart drive, czyli dostawę dopalaczy w dowolne miejsce w Łodzi.

– Na terenie śródmieścia dowóz będzie bezpłatny, w inne rejony za dostawę trzeba zapłacić 5 zł - mówi dziennikowi Polska Kamila Bryła, PR menedżer sklepu z dopalaczami. – Liczymy, że naszymi klientami będą przede wszystkim studenci.

Sklep z pubem przy będzie już trzecim miejscem w Łodzi, gdzie można kupić legalne odpowiedniki narkotyków. W dopalacze można także zaopatrzyć się w Pabianicach.

Rynek dopalaczy ma się w mieście coraz lepiej. Do likwidacji sklepów nie przyczyniła się ani kontrola Ministerstwa Finansów ani prokuratura. Nic nie dała także zmiana ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wiosną na listę substancji niebezpiecznych trafił m.in. BZP – składnik dopalaczy, który działa jak amfetamina.

Sklepy znalazły jednak sposób, aby ominąć przepisy. Wycofały z produkcji dopalacze zawierające BZP. Zamiast nielegalnego składnika, wprowadziły natomiast inne, nadal legalne. Ustawodawca musiałby teraz znowelizować ustawę, uwzględniając nowe dopalacze.

Pierwszy sklep z dopalaczami został otworzony w ubiegłym roku w Łodzi przez Międzynarodową Spółkę World Wide Supplements Importer. Obecnie dystrybutor posiada ponad 50 sklepów w całej Polsce.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum