Po decyzji lekarza orzecznika ZUS wypowie się komisja lekarska

Autor: gp24.pl/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2014 18:53

Mieszkaniec Słupska, który od dwóch lat ma problemy ze skręconą w trakcie wykonywania pracy nogą, złożył odwołanie od decyzji lekarza orzecznika ZUS. Lekarz uznał mężczyznę za zdrowego.

Słupszczanin dwa lata temu skręcił prawą nogę. Starał się o uznanie skręcenia nogi za wypadek przy pracy. ZUS początkowo jego wnio­sek odrzucił, ale sąd pracy uznał inaczej. Stwierdził, że doszło do wypadku w pracy.

Dotychczasowe formy leczenia nie przyniosły długotrwałego efektu. Zgodnie z zaleceniem ortopedy, pacjent zabiega o skierowanie na endoprotezę kolana.

W ubiegłym tygodniu stanął przed lekarzem orzecznikiem w słupskim oddziale ZUS. Doktor uznał, że mężczyzna jest zdrowy i nie ma uszczerbku na zdrowiu. Pacjent złożył sprzeciw wobec decyzji. Pod koniec kwietnia stanie przed komisją lekarską w Gdańsku.


- Decyzja komisji lekarskiej będzie ostateczna. Może ona zmienić decyzję lekarza orzecznika. Jeśli jej nie zmieni, pacjentowi będzie jeszcze przysługiwało odwołanie do sądu - tłumaczy Danuta Rosiak, rzecznik prasowy ZUS w Słupsku.

Więcej: http://www.gp24.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum