Płock: proces neonatologa - nie ratował wcześniaka?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2011 14:43

W Sądzie Rejonowym w Płocku 10 maja br. ruszył proces lekarza z Szpitala św. Trójcy w Płocku oskarżonego o to, że nie ratował przedwcześnie narodzonej dziewczynki.

Płock: proces neonatologa - nie ratował wcześniaka?

Jak informuje Gazeta Wyborcza, dziewczynka przyszła na świat w 26. tygodniu ciąży. W świetle aktu oskarżenia lekarz błędnie ocenił, że dziecko jest niezdolne do życia i zaniechał ratowania jej.

Personel przekonywał rodziców, że dziewczynka nie żyje. Dziecko dopiero po kilkunastu godzinach trafiło na oddział neonatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Lekarz, który nie pracuje już w szpitalu św. Trójcy, nie przyznał się do winy. W sądzie zeznał, że dziewczynka była w stanie sinicy centralnej, skórę miała ciemnogranatową, co wskazywało na wewnątrzmaciczne niedotlenienie, szyja musiała być okręcona pępowiną. Brak było wód płodowych. Dziecko nie dawało żadnych oznak życia. Nie oddychało. Zachowana była minimalna akcja serca. Lekarz uznał je za niezdolne do życia. Neonatolog zaprzeczył, że nie zrobił nic, by dziewczynkę ratować.

Zeznania złożył też ojciec dziecka. W procesie zeznawać będą jeszcze inni świadkowie.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum