Płock: kary dla e-palaczy w autobusach

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2014 09:37

Od 1 maja w płockich autobusach nie wolno będzie używać e-papierosów. Złamanie zakazu ma kosztować 500 zł - ustalili radni z Płocka. Były skargi na białą mgiełkę wydmuchiwaną przez e-palaczy.

Lokalny regulamin przewozu osób zawiera zapis, że pasażerowie, którzy zagrażają bezpieczeństwu czy porządkowi mogą zostać niewpuszczeni do autobusu lub z niego wyproszeni.

Na liście takich pasażerów znajdują się: nietrzeźwi, agresywni, "wzbudzający odrazę brudem i niechlujstwem" lub osoby w inny sposób niebezpieczne lub uciążliwe dla współpasażerów. A od 1 maja - także e-palacze.

- Jeśli ktoś obraził się na mydło i wodę, przez co jego obecność w autobusie staje się nie do wytrzymania dla innych, to kierowca ma prawo go wyprosić. Tak samo będzie, jeśli ktoś w autobusie będzie używał e-papierosów - tłumaczy w Gazecie Wyborczej Jacek Ambroziak, pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego.

Osoby używające e-papierosów w autobusach będą karane na podstawie art. 54 Kodeksu wykroczeń o zachowaniu się w miejscach publicznych.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum