Piotrków Trybunalski: rodzice 5-latka walczą o odszkodowanie

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2015 09:31

Pacjentka Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim walczy o 240 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia od lecznicy oraz 5100 zł miesięcznej renty dla swojego synka.

Piotrków Trybunalski: rodzice 5-latka walczą o odszkodowanie
Fot. Archiwum

Jak podaje Dziennik Łódzki, sprawa dotyczy porodu, który miał miejsce w październiku 2009 r. Kobieta zaznacza, że lekarz pojawił się tylko raz, nad ranem - zajmowały się nią położne. Po kilku godzinach ciężarna stwierdziła, że nie da rady urodzić samodzielnie i prosiła o cesarskie cięcie.

Pacjentka wskazuje, że mimo ponawiania prośby, dwie położne już po godz. 11 zaczęły naciskać na jej brzuch, twierdząc, że w ten sposób pomagają dziecku przyjść na świat. Już po porodzie rodzice zauważyli, że jedna rączka chłopczyka zwisa bezwładnie - później okazało się, że to efekt porażenia splotu barkowego. W 2012 r. rodzice walczący o usprawnienie synka zdecydowali się dochodzić odszkodowania od szpitala na drodze cywilnej.

Sąd orzekł, że ich roszczenia są zasadne. Orzeczenie jest nieprawomocne - odwołanie złożył pełnomocnik szpitala i ubezpieczyciel placówki.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum