Piotrków Trybunalski: ratownik z zarzutem naruszenia nietykalności

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 października 2016 09:20

Ratownik pogotowia za uderzenie 70-latka w czasie interwencji usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Piotrków Trybunalski: ratownik z zarzutem naruszenia nietykalności
Ratownik pogotowia usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, do zdarzenia doszło pod koniec listopada 2015 roku. Do 70-latka w jednej z restauracji w Piotrkowie Trybunalskim zostało wezwane pogotowie. Na miejsce przyjechał zespół ratunkowy - lekarka, sanitariusz i kierowca. Na nagraniach z monitoringu lokalu widać, jak personel medyczny zmierzył panu pacjentowi ciśnienie i zbadał go stetoskopem.

Kiedy nagle zdenerwowany pacjent uderzył pięścią w stół, stojący z boku sanitariusz wziął ze stołu dokumenty i rzucił przed pacjentem, później uderzył go w twarz otwartą dłonią. Pacjent bezwładnie spadł z ławki. Personel pogotowia bezczynnie przyglądał się mężczyźnie. Wezwano policję i poinformowano ją o napaści na ratownika.

Policja w wyniku śledztwa ustaliła, że pacjent znieważył sanitariusza i pielęgniarkę. Mężczyzna miał usłyszeć prokuratorskie zarzuty, ale zmarł. Ratownik pogotowia usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. 

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum