×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Piotrków Trybunalski: przywieźli pacjenta w worku na zwłoki

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia04 listopada 2013 21:07

Z dokumentacji medycznej: "lekarz Pogotowia Ratunkowego przywiózł pacjenta na SOR w worku na zwłoki. Worek miał zasunięty suwak. Po wydobyciu pacjenta z worka na zwłoki stwierdzono, że pacjent żyje".

Piotrków Trybunalski: przywieźli pacjenta w worku na zwłoki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tak napisał w historii choroby pacjenta lekarz Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

Z pisma wynika, że pijany 56. letni mężczyzna został przywieziony do szpitala w zamkniętym worku na zwłoki. Zdaniem piotrkowskich lekarzy, pacjent mógł w ogóle nie zostać przebadany przez pracowników pogotowia. Wskazuje na to niekompletna dokumentacja: brak danych dotyczących wartości tętna, ciśnienia, saturacji ani poziomu glukozy.

Za pracę Pogotowia Ratunkowego odpowiedzialny jest piotrkowski szpital.

- Prowadzimy postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Nikt na razie nie poniósł żadnych konsekwencji. W czwartek będą znane wyniki naszego wewnętrznego postępowania - informuje Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznik piotrkowskiego szpitala.

Dziennikarzom TVN24 poszkodowany opowiada: - Siedziałem na ławce przed piotrkowskim sądem. Trochę wcześniej popiłem. Obudziłem się w karetce. Jak zobaczyłem, że wiozą mnie w worku na zwłoki straciłem przytomność. 

Sprawa trafiła do piotrkowskiej prokuratury.

Więcej: http://www.tvn24.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze