Piotrków Trybunalski: pacjent zmarł po opuszczeniu SOR, za bramą szpitala

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2016 20:34

59-letni mężczyzna zasłabł na ulicy. Karetka zawiozła go na szpitalny oddział ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie lekarze zbadali go i wypisali do domu. Zmarł tuż za bramą szpitala.

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim bada sprawę śmierci pacjenta szpitala wojewódzkiego w tym mieście. Fot. Archiwum

Jak informuje Dziennik Łódzki, we wtorek (22 marca) wczesnym rankiem na trawniku przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim znaleziono zwłoki mężczyzny. Zmarłym okazał się 59-latek, który dzień przed tym, gdy został znaleziony martwy, zasłabł na ulicy.

Karetkę wezwała 41-letnia kobieta. Zespół pogotowia przywiózł go do szpitala przy ul. Rakowskiej ok. godz. 17.30, a około godz. 21 mężczyzna opuścił SOR. Był badany przez dwóch lekarzy. Po około trzech godzinach został wypisany do domu, bo uznano, że nie wymaga hospitalizacji.

W związku ze śmiercią 59-latka piotrkowska prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Zarządzono sekcję zwłok mężczyzny.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum