Piotrków Trybunalski: lekarze odesłali pacjenta z urazem kręgosłupa?

Autor: Dziennik Łódzki, KR/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2010 15:17

Lekarze Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim mieli zbagatelizować dolegliwości mężczyzny z urazem kręgosłupa. Tak twierdzi ów pacjent. Sprawa trafiła do Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

Dziennik Łódzki opisuje historię 30-letniego mężczyzny, który pod upadku ze schodów trafił do piotrkowskiej lecznicy. Jak twierdzi pacjent, na izbie przyjęć wykonano mu prześwietlenie, zalecono leżenie, kontrolę w poradni chirurgicznej i odesłano do domu.

Rodzina przewiozła cierpiącego mężczyznę do Szpitala im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Badanie tomografem komputerowym wykazało złamanie dwóch wyrostków poprzecznych w kręgosłupie lędźwiowym.

Zastępca dyrektora piotrkowskiego szpitala, Arkadiusz Wardziński, odmawia komentowania opisanej przez lokalną gazetę historii.

– Sprawa została przekazana do Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, która podejmie odpowiednie postępowanie wyjaśniające. Chciałbym tylko podkreślić, że w artykule jest dużo nieścisłości, a rodzina pacjenta nie zgłosiła się ze skargą do dyrekcji szpitala. O sprawie dowiedziałem się z mediów – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor Wardziński.

Adriana Sikora, rzecznik prasowy łódzkiej OIL, słyszała o sprawie, ale zgłoszenie nie dotarło jeszcze do Izby.

– Gdy je otrzymamy, trafi do rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Zgodnie z ustawą ma on trzy miesiące na podjęcie lub odmowę wszczęcia postępowania. Czas ten jest niezbędny do przeprowadzenia postępowania przygotowawczego – informuje Sikora.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum