Piotrków Trybunalski: krewki ratownik zwolniony z pracy

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2016 11:40

Ratownik z zespołu pogotowia w Piotrkowie Trybunalskim został zwolniony z pracy po zdarzeniu, do jakiego doszło 2 miesiące temu. Wezwany został wtedy do 70-letniego pacjenta. Oczekującego na pomoc mężczyznę ratownik uderzył w twarz.

Gdyby nie zapis monitoringu, pacjent byłby w bardzo trudnej sytuacji, bowiem ratownicy stwierdzili, że pacjent był nie tylko pijany, ale też agresywny, a jeden z ratowników opowiadał, że pijany 70-latek uderzył go w twarz. Na dowód pokazywał rany na policzku.

Sytuacja wyjaśniła się dopiero kiedy właściciel lokalu, w którym interweniowali ratownicy, przekazał dziennikarzom nagrania z monitoringu, na których widać, że 70-letni pacjent nie był napastnikiem, tylko ofiarą.

Kamery zarejestrowały moment, w którym ratownik otwartą dłonią uderza chorego w twarz, a siedząca naprzeciwko i obserwująca zdarzenie lekarka w ogóle nie reagowała. Po publikacji filmów w piotrkowskiej prokuraturze ruszyło śledztwo w sprawie napaści ratownika na 70-latka.

Jak poinformowała rzeczniczka szpitala Ewa Tarnowska-Ciotucha, w związku z prowadzeniem postępowania prokuratorskiego wyjaśniającego okoliczności zdarzenia, do czasu zakończenia postępowania szpital wstrzymuje się z decyzją dotyczącą lekarza biorącego udział w wydarzeniu.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum