Pielęgniarkom łatwiej o nostryfikację dyplomu w Austrii

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: pielegniarki.info.pl/Rynek Zdrowia   • 26 sierpnia 2009 14:28

Do niedawna wnioski o uznanie kwalifikacji składane przez pielęgniarki w austriackim Ministerstwie Zdrowia w Wiedniu czekały na odpowiedź około 6 miesięcy, a bywało że do roku. Obecnie, jeśli wniosek jest kompletny i poprawny, decyzję można otrzymać jeszcze tego samego dnia - informuje portal www.pielegniarki.info.pl.

Pielęgniarkom łatwiej o nostryfikację dyplomu w Austrii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem pośredników pracy i pielęgniarek, termin wydania decyzji przedłuża się najczęściej ze względu na błędy popełniane podczas przygotowywania dokumentów.

Ważne by formularz Ansuchen, zaświadczenie z IPiP, zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie lekarskie i życiorys przesyłane były w języku polskim w oryginale wraz z przysięgłym tłumaczeniem oryginału na język niemiecki.

Dyplom ukończenia szkoły, prawo wykonywania zawodu, paszport, akt małżeństwa oraz świadectwa pracy należy przekazywać w języku polskim w formie kopii potwierdzonych notarialnie za zgodność z oryginałem wraz z przysięgłym tłumaczeniem potwierdzonych notarialnie kopii na język niemiecki.

Istotne jest również dokumetowanie stażu pracy (w przypadku osób, które rozpoczęły kształcenie przed 01.05.2004). Mówi się odpowiednio o 3 lub 5 letnim ciągłym okresie zatrudnienia. Jakiekolwiek przerwy w zatrudnieniu skutkują nie spełnieniem kryteriów nostryfikacji.

Więcej informacji na stronie: http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/3129

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum