Pielęgniarki z Barlickiego spotkały się z dyrektorem

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 10 września 2008 15:23

Strajkujące pielęgniarki z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Barlickiego w Łodzi spotkały się dzisiaj (w środę 10 września) z dyrektorem prof. Piotrem Kuną. Póki co, nie ma jeszcze kompromisu, ale obie strony liczą na szybkie porozumienie.

We wtorek (9 września) z pielęgniarkami oddziałowymi, które sprawują opiekę nad chorymi spotkał się dyrektor. W środę w godzinach porannych do protestujących sióstr dotarło pismo, w którym dyrektor zaprosił je na rozmowy. Te odbyły się tego samego dnia.

- Podstawą porozumienia jest przedłożenie wyliczonych regulacji płacowych, które dadzą nam podwyżki. Dyrektor zobowiązał się, że uczyni to jak najszybciej, dlatego liczymy, że już jutro uda nam się wypracować kompromis – mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Małgorzata Hirzewska, przewodnicząca zakładowej organizacji związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Dyrektor prosił o zawieszenie strajku, jednak na to pielęgniarki nie przystały. Jak mówią, same wykazują sporo dobrej woli ustępując m.in. z żądań wynagrodzeń za dodatkowe kwalifikacje. W trakcie rozmów siostry odrzuciły propozycję zawarcia kontraktów z wynagrodzeniem 25 zł brutto za godzinę. Poruszono także kwestię efektywniejszej pracy sióstr, a co za tym idzie zwiększenia ilości pacjentów przypadających na 1 pielęgniarkę.

W czwartek strajk potrwa 5 godzin, a jeśli nie uda się wypracować wspólnego stanowiska, to w piątek już cały dzień. Z 374 zatrudnionych pielęgniarek strajkuje blisko 280.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum