Pielęgniarki mogą wybrać uproszczone rozliczenie podatkowe

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2019 11:46

Pielęgniarki, które zawarły umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia mogą rozliczać się z Urzędem Skarbowym w formie karty podatkowej. Zaletą takiego rozliczenia jest niska stawka i mało formalności.

Pielęgniarki mogą wybrać uproszczone rozliczenie podatkowe
Zaletą takiego rozliczenia jest niska stawka i mało formalności Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Coraz więcej pielęgniarek prowadzi samodzielną działalność gospodarczą. Skarbówka się zgadza, by wybrały uproszczone rozliczenie. Dla pielęgniarek atrakcyjną formą rozliczenia jest karta podatkowa. Jej zaletą są uproszczone formalności oraz niska stawka - podaje Rzeczpospolita.

Przykładem jest najnowsza interpretacja w sprawie pielęgniarki (nr 0115-KDIT3.4011. 501.2018.1.DP), która prowadzi samodzielną działalność gospodarczą (PKD 86.90.C), polegającą na świadczeniu usług dla osób fizycznych na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pielęgniarka, o której mowa dotychczas była opodatkowana na zasadach ogólnych, czyli płaciła PIT według stawek 18 i 32 proc. Zapytała, czy od 1 stycznia 2019 r. może zmienić formę rozliczenia na kartę podatkową. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził tą informację.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum