Pielęgniarki kontraktowe nie popierają protestu OZZPiP

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2011 21:22

W oświadczeniu przesłanym przez Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Kontraktowych (SPiPK) do tvn24.pl, jego przewodnicząca, Elżbieta Wrona podkreśla, że Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) nie reprezentuje pielęgniarek zatrudnionych na kontrakcie.

Pielęgniarki kontraktowe nie popierają protestu OZZPiP

Według Elżbiety Wrony można odnieść błędne wrażenie, że kontrakty są czymś nowym, tymczasem jest to nieprawda, ponieważ pielęgniarki i położne na kontraktach pracują już ponad dziesięć lat, co więcej - przez ten czas swoje obowiązki wykonują na najwyższym poziomie.

SPiPK podkreśla, że OZZPiP nie reprezentuje pielęgniarek zatrudnionych na kontrakcie. - Jako Stowarzyszenie nie mówimy, by wszystkie pielęgniarki i położne w kraju pracowały na kontraktach, ale uważamy, że każdy z nas powinien mieć wybór pomiędzy pracą na etacie a kontraktem - zaznacza SPiPK w oświadczeniu i przypomina, że w tym samym tonie wypowiedział się Trybunał Konstytucyjny.

W piątek (18 marca) Sejm uchwalił ustawę o działalności leczniczej, która przewiduje możliwość zatrudniania pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów. Zdaniem pielęgniarek z OZZPiP kontrakty są dla nich niekorzystne, bo nie dają m.in. prawa do urlopu. Podkreślają także, że dyrektorzy szpitali, szukając oszczędności, wymuszają taką formę zatrudnienia.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum