Pielęgniarki i położne nie chcą pracować 12 listopada

Autor: pielegniarki.info.pl/Rynek Zdrowia • • 30 października 2018 20:08

Portal Pielęgniarek i Położnych zbiera podpisy użytkowników pod petycją w sprawie zagwarantowania, że 12 listopada będzie dniem wolnym także dla pielęgniarek i położnych. Petycja skierowana została do Piotra Dudy, przewodniczącego Krajowej Komisji NSZZ "Solidarność".

Pielęgniarki i położne nie chcą pracować 12 listopada
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

„Ustawa ta w brzmieniu przekazanym do Senatu, nie wprowadzała zakazu handlu. Na skutek poprawki zgłoszonej przez prorządowy związek NSZZ "Solidarność", Senat wprowadził przedmiotowy zakaz i w związku z tym rzesza ponad 800 tys. pracowników handlu będzie miała ustawowo zagwarantowany dzień wolny od pracy” - przypomniano w petycji.

„Niestety, zabrakło Panu determinacji dla skutecznych działań w celu objęcia przedmiotową ustawą 300 tys. pielęgniarek i położnych” - wskazali autorzy petycji.

Jak podkreślili, pielęgniarki i położne są pełnoprawnymi obywatelami państwa polskiego i nie można w imię nawet wyższych racji wprowadzać rozwiązań, które dyskryminują zawody pielęgniarki i położnej. Ustawa w brzmieniu skierowanym przez Senat do ponownego rozpatrzenia przez Sejm, jest nie do przyjęcia, gdyż dzieli obywateli Polski na lepszych i gorszych.

Czytaj: www.pielegniarki.info.pl

Czytaj także: MZ ws. udzielania świadczeń zdrowotnych w dniu 12 listopada

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum