Pielęgniarki fałszowały paszporty covidowe. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych wydała oświadczenie

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia05 listopada 2021 13:47

Trzy pielęgniarki, które fałszowały certyfikaty szczepień zatrzymano w Kaliszu. W odpowiedzi na te informacje oświadczenie wydała Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. - NRPiP stanowczo potępia tego rodzaju praktyki - czytamy w przesłanym 5 listopada komunikacie.

Pielęgniarki fałszowały paszporty covidowe. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych wydała oświadczenie
Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas Fot. PAP/Mateusz Marek
  • Trzy pielęgniarki, które fałszowały certyfikaty szczepień zatrzymano w Kaliszu. Kobiety były zatrudnione w punkcie szczepień
  • W odpowiedzi na te informacje oświadczenie wydała Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. - NRPiP stanowczo potępia tego rodzaju praktyki - czytamy w przesłanym 5 listopada komunikacie
  • "Pielęgniarki i położne angażują się w działania, których celem jest zbudowanie zaufania wobec szczepień (...). Praktyki, które temu przeczą stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów oraz godzą w wizerunek zawodu pielęgniarki i położnej"

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych o fałszowaniu paszportów covidowych

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych wydała oświadczenie w sprawie fałszowania paszportów covidowych.

- W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o coraz szerszej skali procederu fałszowania tzw. certyfikatów covidowych Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych stanowczo potępia tego rodzaju praktyki - czytamy w komunikacie przesłanym 5 listopada do mediów.

- Pielęgniarki i położne angażują się w działania, których celem jest zbudowanie zaufania Polaków wobec szczepień ochronnych, ponieważ zgodnie z aktualną wiedzą medyczną są one najskuteczniejszym narzędziem w walce z pandemią COVID-19. Praktyki, które temu przeczą stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów oraz godzą w wizerunek zawodu pielęgniarki i położnej - przekonują przedstawiciele Rady.

I dodają: "Wszelkie przypadki udziału pielęgniarek i położnych w procederze wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych lub fałszowania dokumentacji medycznej, jako działania sprzeczne z obowiązującym prawem i Kodeksem Etyki spotkają się ze stosowną reakcją organów samorządu zawodowego".

Czytaj również: NFZ policzył podwyżki dla pielęgniarek, lekarzy, ratowników i fizjoterapeutów. Kto dostał najwięcej?

Średnia wieku pielęgniarek to 53 lata. Szefowa NIPiP alarmuje: "Pielęgniarka idzie na emeryturę i umiera"

Pielęgniarki fałszowały paszporty covidowe

Przypomnijmy: według informacji RMF FM, w Kaliszu policjanci zatrzymali trzy pielęgniarki, które zajmowały się wystawianiem fałszywych certyfikatów szczepień. Kobiety miały pracować w jednym z lokalnych punktów szczepień. Policja na razie nie komentuje sprawy.

Czytaj więcej: Trzy pielęgniarki fałszowały certyfikaty covidowe. Pracowały w punkcie szczepień

Plaga fałszywych paszportów covidowych. Wpis o szczepieniu za 250 zł. MZ ostrzega

Paszport covidowy. Jak go dostać? Certyfikat COVID-19 jest obowiązkowy w wielu miejscach

Sprawdź: Dodatki dla pielęgniarek, lekarzy i ratowników. NFZ: nowe zasady i nowe terminy

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum