Pielęgniarki chcą wysłuchania publicznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2011 15:02

Podczas prac w Senacie nad ustawą o działalności leczniczej wystąpimy o wysłuchanie publiczne - poinformowała przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias. Ustawa reguluje m.in. kwestię zatrudniania pielęgniarek.

Pielęgniarki chcą wysłuchania publicznego

Projekt doprecyzowuje zasady zatrudniana pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów. OZZPiP domaga się usunięcia zapisu pozwalającego pielęgniarkom pracować w ramach kontraktów.

W poniedziałek (21 marca) przedstawicielki związku przekazały marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie opinię prawną mówiącą, że takie rozwiązanie byłoby zgodne z konstytucją.

Gardias podkreśliła, że OZZPiP jest gotowy do rozmów. Zaznaczyła jednak, że do negocjacji z Ministerstwem Zdrowia konieczny jest udział mediatora.

Przedstawicielki związku piąty dzień okupują sejmową galerię. Niedzielne (20 marca) negocjacje z minister zdrowia Ewą Kopacz i wiceministrem Jakubem Szulcem zakończyły się fiaskiem. Rozmowy zostały zerwane. Kopacz oświadczyła, że przedstawicielki OZZPiP wprowadziły ją w błąd w sprawie swoich postulatów; pielęgniarki zaprzeczają.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum