Piecha krytykuje NFZ za ukaranie Szpitala św. Rodziny

Autor: wpolityce.pl/Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2014 15:07

Za jedno z największych nadużyć, jakich dopuścił się Narodowy Fundusz Zdrowia, uznał Bolesław Piecha nałożenie kary w wysokości 70 tys. zł na Szpital im. św. Rodziny w Warszawie, kierowany przez prof. Bogdana Chazana.

W rozmowie z portalem wpolityce.pl, europoseł PiS Bolesław Piecha, lekarz ginekolog i były wiceminister zdrowia, skrytykował Fundusz, "który prowadzi politykę skrajnie niekorzystną dla obywateli państwa polskiego".

Zdaniem Piechy, prof. Romuald Dębski, kierownik Kliniki Położnictwa Szpitala Bielańskiego w Warszawie, powinien stanąć przed Komisją Etyki Lekarskiej za opis dziecka kobiety, która chciała dokonać aborcji.

- Jeżeli ktoś epatuje czymś co jest związane z prawem pacjenta - mamy tu do czynienia z dzieckiem, które jest pacjentem i które urodziło się niezależnie od tego jakie ma wady - to ja sądzę, że prof. Dębski za takie słowa powinien stanąć przed Komisją Etyki Lekarskiej. To jest minimum, bo w tym przypadku możemy mówić również o przestępstwie, którym powinien zająć się sąd - powiedział eurodeputowany PiS.

Dodał, że "profesor Dębski rozpoczął drogę walki ideologicznej, zamiast rzetelnie wykonywać misję lekarską".

Czyt.: Prof. Dębski opisał narodzone dziecko, którego aborcji odmówil prof. Chazan

Więcej: wpolityce.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum