PiS proponuje zmiany w ustawie refundacyjnej: bez kar dla aptekarzy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2012 13:32

Klub PiS przedstawił w poniedziałek (16 stycznia) swój projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej. Jest w niej m.in. przepis usuwający zapisy dotyczące karania aptekarzy.

Prawo i Sprawiedliwość - jak mówił na konferencji prasowej w Sejmie szef sejmowej Komisji Zdrowia Bolesław Piecha (PiS) - chce "zrównania, symetrii między grupą zawodową lekarzy i aptekarzy".

- Niby dlaczego lekarz ma nie być karany za to, że nie jest w stanie ustalić, czy ktoś jest objęty ubezpieczeniem, czy nie, a aptekarz już za to ukarany być może - pytał Piecha.

- Abolicja tak, ale tak jak lekarze na czas nieograniczony, a nie na cztery tygodnie (przewidziane w obecnej noweli ustawy - PAP) - mówił poseł.

W piątek (13 stycznia)posłowie przychylili się do postulatu lekarzy i znowelizowali ustawę refundacyjną, usuwając z niej zapisy przewidujące kary finansowe za niewłaściwe wypisywanie recept. Nie zrobili tego jednak w przypadku aptekarzy - kary za wydawanie pacjentom leków z błędnie wypisanej recepty zostały utrzymane.

Naczelna Rada Aptekarska sprzeciwia się tym przepisom argumentując, że jest to nierówne traktowanie farmaceutów i lekarzy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum