PiS o wniosku KO o wotum nieufności wobec szefa MZ: kłamstwa "wyssane z palca"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2020 19:28

Wniosek KO o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, to kłamstwa "wyssane z palca", półprawdy i niesprawdzone informacje; cel jest jeden - polityczny - ocenili we wtorek (2 czerwca) politycy PiS. Podkreślili, że PiS jest jednością w walce z koronawirusem.

Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia: - Opozycja próbowała udowodnić, że źle się dzieje w Polsce. Fot. PTWP

We wtorek sejmowa komisja zdrowia negatywnie zarekomendowała wniosek KO o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedstawicielka wnioskodawców, wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka zarzucała Szumowskiemu m.in. nieprzygotowanie Polski, resortu zdrowia i polskiego społeczeństwa na pandemię. 18 posłów było przeciwko wotum nieufności, a 17 za takim wnioskiem.

- Opozycja próbowała udowodnić, że źle się dzieje w Polsce, podczas gdy tak naprawdę wszyscy widzimy, że jesteśmy jednością, że wspólnie działamy. Tak to zresztą powinno być, jeżeli chodzi o zwalczanie epidemii, jeżeli chodzi o różne działania w ochronie zdrowia - powiedział Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie.

Według niego, należy się dziwić temu, że Szumowskiego krytykują środowiska polityczne, ludzie i media, które "wychwalały ministra Szumowskiego za jego skuteczne, dobre działanie, wspierały go, dostrzegając jego zmęczenie i ciężką pracę".

- Nagle usłyszeliśmy od posłów opozycji, że wszystko jest nie tak. Cofają się ci posłowie aż do stycznia-lutego, kiedy w Polsce jeszcze nie było żadnego zachorowania na koronawirusa. Widocznie taka była potrzebna teza, aby zaatakować rząd, aby w okresie kampanii prezydenckiej, znaleźć sobie kozła ofiarnego, którego można atakować, i w tym przypadku padło na ministra Szumowskiego, które bezpardonowo, wraz ze współpracownikami, był atakowany - mówił Latos.

Poseł PiS Bolesław Piecha powiedział, że od dawna jest parlamentarzystą, ale - jak mówił - "takich wyssanych z palca kłamstw, półprawd, niesprawdzonych informacji do tej pory nie słyszał". - Cel był jeden - polityczny - podkreślił. - Jak nie można sobie poradzić z normalnym rywalizowaniem o głosy Polaków, to trzeba na kogoś wylewać pomyje - mówił Piecha.

PAP - Mieczysław Rudy

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum