PiS broni prof. Chazana

Autor: dziennik.pl/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2014 14:10

PiS broni profesora Bogdana Chazana. Zbiera podpisy, które mają pozwolić ministrowi Bartoszowi Arłukowiczowi zweryfikować jego stanowisko w sprawie klauzuli sumienia.

Akcję obrony dyrektora rozpoczął i koordynuje poseł Bartosz Kownacki. Poseł PiS zebrał w całym kraju 5 tysięcy podpisów i zamierza je przekazać ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi.

Podczas konferencji w Sejmie poseł Kownacki wyjaśnił, że moment przekazania podpisów wynika z tego, że doszło do prowokacji. Tak należy nazwać zabieg aborcyjny, który zdaniem posła Kownackiego miał miejsce wczoraj w szpitalu Św. Rodziny.

- To jest pokazanie, że dzisiaj władza publiczna i środowiska lewicowe dążą do konfliktu - stwierdził poseł PiS i dodał, że nie wierzy, że przeprowadzenie aborcji w kilka dni po zwolnieniu profesora jest przypadkiem. Według posła Kownackiego chodziło o to, żeby pokazać, że władza może łamać sumienia ludzi, zastraszać ich i zwalniać z pracy.

Rzecznik PiS Adam Hofman powiedział, że zabiera głos w obronie profesora i katolików, którzy mają prawo być lekarzami i dyrektorami oraz wykonywać obowiązki w zgodnie ze swoim sumieniem. Według niego, Bogdan Chazan jest postacią wybitną, świetnym dyrektorem i uratował wiele ludzkich istnień.

Więcej: http://wiadomosci.dziennik.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum