Palikot: prof. Chazan powinien stracić stanowisko

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2014 16:13

W ocenie Janusza Palikota z Twojego Ruchu, prof. Chazan popełnił przestępstwo i powinien być odwołany z pełnionej funkcji. Zachował się w sposób skandaliczny. Przyznał też, że wszyscy ci lekarze, którzy chcą tak jak profesor naciągać prawo i wykorzystywać klauzulę sumienia do tego typu manipulacji, poniosą odpowiedzialność.

Jak powiedział Palikot przygotowywana jest nowelizację Ustawy o ochronie zdrowia, która zlikwiduje klauzulę sumienia. W jego ocenie w Polsce klauzula sumienia nie jest wykorzystywana do obrony przekonań przed nadmiernie egzekwowanym prawem, tylko odwrotnie - do nadużywania kategorii sumienia do nieprzestrzegania prawa w Polsce.

Dlatego, jak poinformował, Twój Ruch zwrócił się do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza z prośbą o informację na temat lekarzy na stanowiskach kierowniczych, którzy postępują w podobny sposób.

Zdaniem Palikota wystarczy wstrzymać finansowanie szpitala, który nadużywa prawa, by zmusić placówkę do zmiany dyrektora, który korzysta z klauzuli sumienia.

Więcej: wiadomosci.gazeta.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum