Pacjentka zmarła po cesarskim cięciu. Prokuratura prowadzi śledztwo

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP16 stycznia 2023 16:00

Prokuratura Regionalna w Krakowie wyjaśnia okoliczności śmierci 41-letniej kobiety, która zmarła w szpitalu w Kielcach po przeprowadzonym cesarskim cięciu. Trwa ustalenie przyczyn zgonu pacjentki.

Pacjentka zmarła po cesarskim cięciu. Prokuratura prowadzi śledztwo
W szpitalu w Kielcach, po cesarskim cięciu, zmarła pacjentka. Sprawę bada prokuratura (fot. ilustracyjne) Fot. Shutterstock
  • Prokuratura Regionalna w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 41-letniej kobiety w Szpitalu Kieleckim im Św. Aleksandra
  • Pacjentka zmarła po przeprowadzonym cesarskim cięciu. Dziecko kobiety przeżyło
  • Na tę chwilę nikomu nie przedstawiono zarzutów. Śledczy oczekują na wyniki sekcji zwłok

W szpitalu w Kielcach zmarła pacjentka po cesarskim cięciu 

Jak poinformowała w poniedziałek, 16 stycznia, prokurator Katarzyna Duda, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Krakowie, śledztwo prowadzone jest w sprawie narażenia 41-letniej Marioli G. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez personel medyczny Szpitala Kieleckiego Św. Aleksandra. 

- Na obecnym etapie w sprawie wykonano pierwsze czynności procesowe. Zlecono wykonanie sekcji zwłok pokrzywdzonej oraz dodatkowych badań histopatologicznych, a także podjęto działania zmierzające do zabezpieczenia całości dokumentacji medycznej związanej z prowadzeniem ciąży oraz leczeniem i hospitalizacją pokrzywdzonej - przekazała prokurator Duda.

Zaznaczyła, że aktualnie prokuratura oczekuje na wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok oraz kontynuuje dalsze czynności procesowe. Na tę chwilę żadnej osobie nie przedstawiono zarzutów.

Śmierć ciężarnej w szpitalu w Kielcach

41-letnia Mariola G. trafiła do szpitala 22 grudnia. Zmarła dwa dni później po przeprowadzonym cesarskim cięciu. Dziecko kobiety przeżyło. Szpital nie komentuje sprawy.

W przesłanym do mediów oświadczeniu przedstawiciele lecznicy podkreślili gotowość do współpracy ze wszystkimi służbami w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz zapewnienia dziecku należytej opieki.

- W celu zapewnienia dziecku należytej ochrony i opieki, poinformowaliśmy o tym przykrym zdarzeniu Sąd Rodzinny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Szpital jest gotów do współpracy z wszystkimi służbami w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy oraz zapewnienia dziecku należytej opieki. Jednocześnie przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie zmarłej - napisano.

Kobieta osierociła trójkę dzieci.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze