Pacjent zmarł na korytarzu szpitala. Przyczyna: pęknięcie tętniaka aorty

Autor: dziennikwschodni.pl/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2014 09:39

Jest już wstępny wynik sekcji zwłok 47-letniego mieszkańca gminy Dzwola, który zmarł w poprzedni piątek (28 listopada) na korytarzu szpitala w Janowie Lubelskim. Czekał tam na wizytę u specjalisty.

 Pacjent zmarł na korytarzu szpitala. Przyczyna: pęknięcie tętniaka aorty


Ewa Kuźnicka, zastępca Prokuratora Rejonowego w Janowie Lubelskim, poinformowała Dziennik Wschodni, że bezpośrednią przyczyną zgonu było pęknięcie aorty i wynaczynienie się krwi do worka osierdziowego. Zaznaczyła, że na oficjalny protokół sekcji razem z opinią trzeba będzie poczekać około trzech tygodni.

Kolejnym krokiem prokuratury będzie uzyskanie opinii nt. ewentualnego błędu w sztuce.

Pacjent zmarł podczas drugiej tego dnia wizyty w szpitalu. Najpierw w nocy z czwartku na piątek (27/28 listopada) przywiozła go tam karetka. Trzy godziny później został wypisany do domu. Dostał też skierowanie do poradni pulmonologicznej. Nadal źle się czuł, więc tego samego dnia trafił do szpitala po raz kolejny. Czekając na wizytę zasłabł. Mimo podjętej resuscytacji zmarł.

Dyrekcja SPZZOZ w Janowie Lubelskim zdecydowała o odsunięciu od obowiązków lekarza, który w nocy wypisał mężczyznę do domu. Chodzi o doświadczonego specjalistę z zakresu pediatrii i laryngologii.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum