Pacjent ugodził nożem ratownika, chciał go zabić

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2020 12:38

Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa, który ugodził ratownika medycznego nożem, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozić mu może nawet dożywocie. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Do zdarzenia doszło w nocy ze wtorku na środę (25 marca) na autostradzie A4. Karetka pogotowia z Kłodzka transportowała Grzegorza O. do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Nagle mężczyzna zaatakował jednego z ratowników nożem.

Pacjent po zadaniu około ośmiu ciosów w klatkę piersiową uciekł z karetki. Na pomoc rannemu wezwano kolejne zespoły ratownictwa z Legnicy i Chojnowa. Zawiadomiona przez ratowników policja zamknęła autostradę, a straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Chwilę później wylądował tam śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rannego ratownika przewieziono do SOR w szpitalu w Bolesławcu, gdzie przeszedł operację na klatce piersiowej. Jego stan jest stabilny. Natomiast nożownik zdołał uciec z miejsca zdarzenia, jednak jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjanta z Legnicy. 

Nożownik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Jak ustaliła prokuratura, działał “w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego”.

Więcej: warszawa.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum