×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pachciarz domagała się kary grzywny dla ministra?

Autor: RMF/Rynek Zdrowia20 grudnia 2013 15:29Aktualizacja: 20 grudnia 2013 15:34

Za bezczynność połączoną z "rażącym naruszeniem prawa" była już prezes NFZ Agnieszka Pachciarz domagała się kary grzywny dla ministra zdrowia. Taka jest treść pozwu, jaki złożyła do sądu administracyjnego - podało RMF FM.

Pachciarz domagała się kary grzywny dla ministra?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W ten sposób chciała zmusić Bartosza Arłukowicza do tego, żeby zapłacił za leczenie osób nieubezpieczonych, których leczenie finansuje budżet państwa. To ten dokument był bezpośrednim powodem wniosku ministra o odwołanie Pachciarz.

Jak informuje RMF FM, we wniosku do sądu administracyjnego szefowa NFZ pisała, że minister zdrowia nie wypełnił swojego obowiązku przekazywania do Funduszu dotacji na sfinansowanie leczenia osób nieubezpieczonych, a objętych darmowym leczeniem.

Reszta pisma to już opis korespondencji prezes NFZ i resortu zdrowia. Pokazuje ona, że minister Arłukowicz od lutego br. wiedział, że po uruchomieniu systemu eWUŚ drastycznie wzrosła liczba osób nieubezpieczonych, którym przysługuje darmowe leczenie. Co więcej - według NFZ - od kwietnia resort zdrowia nie odpowiadał na żadne pisma i nie zgłaszał uwag do sprawozdań z leczenia osób nieubezpieczonych.

Dlatego Agnieszka Pachciarz wniosła do sądu o zobowiązanie ministra do realizacji jego obowiązku, stwierdzenie bezczynności i wymierzenie grzywny. To maksymalnie 40 tys. zł, które miało zapłacić Ministerstwo Zdrowia.

Więcej: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze