Pabianice: lekarka dorabiała do pensji wypisując na życzenie L4?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 września 2009 16:41

Policjanci z podłódzkich Pabianic zatrzymali w środę (30 września) 52-letnią lekarkę, podejrzaną o wystawianie za łapówki fikcyjnych zwolnień lekarskich i zaświadczeń o zdolności do pracy. Zatrzymano także 10 osób, podejrzanych o wręczanie jej łapówek za "lewe" zwolnienia.

Pabianice: lekarka dorabiała do pensji wypisując na życzenie L4?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, w ramach prowadzonego od kilku miesięcy prokuratorskiego śledztwa w środę (30 września) rano policjanci weszli do mieszkań 11 osób zamieszanych w sprawę fikcyjnych zwolnień lekarskich. Zatrzymano ośmiu mężczyzn i trzy kobiety w wieku od 40 do 55 lat.

Wśród nich jest 52-letnia lekarka, która zatrudniona była w jednej z placówek opieki zdrowotnej w Pabianicach.

– Zarzuca się jej przyjmowanie korzyści majątkowych i poświadczanie nieprawdy w dokumentach – powiedział Kopania.

Według śledczych lekarka, bez przeprowadzania badań, wystawiała zwolnienia lekarskie i zaświadczenia o zdolności do pracy. Zazwyczaj za każde takie zaświadczenie kobieta miała przyjmować 50 zł.

Pozostałe osoby usłyszały zarzuty wręczania korzyści majątkowych i nakłaniania lekarki do poświadczenia nieprawdy. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Lekarka nadal przebywa w policyjnym areszcie; w czwartek (1 października) ma zostać przesłuchana i wówczas prokuratura zdecyduje czy wystąpić z wnioskiem o jej aresztowanie. Wszystkim podejrzanym grożą kary do ośmiu lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze