×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

PPOZ ws. zaświadczeń lekarskich dla kandydatów na studia

Autor: PPOZ/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 10 czerwca 2015 11:38Zaktualizowano: 10 czerwca 2015 11:42

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia skierowało do minister kultury i dziedzictwa narodowego pismo w sprawie rekrutacji do szkół artystycznych i wymaganych od kandydatów na studia zaświadczeń lekarskich o braku przeciwwskazań zdrowotnych.

PPOZ ws. zaświadczeń lekarskich dla kandydatów na studia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Bożena Janicka, prezes PPOZ, sygnalizuje, że "zapewne przez nieuwagę legislatorzy nie stworzyli do dnia dzisiejszego katalogu problemów zdrowotnych, które stanowią przeciwwskazanie do nauki w tych szkołach. Uniemożliwia to lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej wystawienie zaświadczeń o istnieniu tych przeciwwskazań bądź stanie zdrowia kandydatów".

PPOZ wnosi o pilne usunięcie tej ułomności prawnej. Jednoczenie sugeruje, by do tego czasu - wzorem lat poprzednich - uwzględniać przy naborze kandydatów bilanse zdrowia, będące od lat faktyczną oceną aktualnego stanu zdrowia.

Pismo od przedstawicieli PPOZ zostało przesłane do wiadomości przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia, ministra zdrowia oraz pełnomocnik rządu do spraw projektu ustawy o zdrowiu publicznym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum