PIP: salowe nie powinny sprzątać basenu

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2013 21:10

Państwowa Inspekcja Pracy uznała, że Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu nie miał prawa oddelegować salowych do sprzątania centrum Aqua-Zdrój.

PIP: salowe nie powinny sprzątać basenu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przed oficjalnym otwarciem centrum Aqua-Zdrój, które było zaplanowane na 21 czerwca, kilka salowych z placówki zostało zaangażowanych do sprzątania. Mariola Dudziak, dyrektor szpitala wyjaśniła, że zwrócił się do niej Bogdan Stanek, prezes spółki Aqua-Zdrój z prośbą o pomoc w pracach porządkowych. Dyrekcja szpitala udzieliła pomocy, ale jak podkreśla odpłatnie. 

W pracach porządkowych pomagało pięć pań pracujących w szpitalu. Z każdą z nich spółka Aqua-Zdrój podpisała wcześniej umowę zlecenie. Nie doszło więc do sytuacji, żeby pomagały sprzątać w godzinach pracy w szpitalu. Inne zdanie mają inspektorzy PiP. Uznali, że szpital zawarł ze spółką umowę na świadczenie tego typu usług, niezgodnie z zapisami statutu nadanego mu przez Sejmik Dolnośląski. 

PIP ustalił, że w ewidencji wyjść ze szpitala nie odzwierciedlono faktu opuszczenia zakładu pracy przez pracowników. Podobnie jak w przypadku kart ewidencji czasu pracy - w nich również nie odnotowano, że salowe pracowały w tym dniu w zupełnie innej firmie. 

Posłanka Anna Zalewska (PiS) wystosowała pisma interwencyjne w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia oraz prezesa NFZ. Jak podkreśla, Fundusz we wstępnej odpowiedzi wyraził zaniepokojenie i zapowiedział pilne wyjaśnienie sprawy przez dolnośląski oddział.

Więcej: walbrzych.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze