PFSz: szpitale i personel potrzebują większej ochrony ubezpieczeniowej i prawnej

Autor: JW, PFSz/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2020 11:46

Polska Federacja Szpitali zaapelowała w poniedziałek (30 marca) o uruchomienia specjalnego pakietu ubezpieczeniowego dla szpitali oraz ich pracowników w związku z epidemią koronawirusa. Zachęca też towarzystwa ubezpieczeniowe i spółki brokerskie do poparcia nowych uregulowań w obszarze odpowiedzialności za zdarzenia niepożądane.

W czasie epidemii powstawanie zdarzeń niepożądanych jest nieuchronne i dużo częstsze, niż w normalnych warunkach Fot. Archiwum

PFSz uważa, że dodatkowe ubezpieczenia, zawierające zarówno podwyższone sumy gwarancyjne OC i NNW, przyczynią się nie tylko do polepszenia zabezpieczenia, ale też do wzrostu motywacji personelu szpitali oraz ich dyrektorów.

"Jednocześnie prosimy wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oraz spółki brokerskie obsługujące szpitale o wsparcie działań PFSz na rzecz wprowadzenia specjalnych uregulowań w obszarze odpowiedzialności karno-sądowej oraz cywilno-prawnej personelu medycznego za zdarzenia niepożądane" - apeluje Federacja. 

Zaznacza, że w czasie epidemii powstawanie zdarzeń niepożądanych jest nieuchronne i dużo częstsze, niż w normalnych warunkach pracy w sektorze ochrony zdrowia.

Apel został opublikowany na stronie internetowej PFSz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum