PCT: nie zebrano lekarskiego wywiadu od Szwedki?

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 26 listopada 2010 18:23

Według prokuratura Witolda Niesiołowskiego z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz ewentualna bariera językowa i przeprowadzenie niewłaściwego wywiadu lekarskiego mogły przyczynić się do tego, że Szwedka zapadła w śpiączkę po zabiegu plastycznym w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.

PCT: nie zebrano lekarskiego wywiadu od Szwedki?

Witold Niesiołowski mówi, że jedną z wersji wydarzeń, jakie prokuratura bierze pod uwagę jest błąd w sztuce lekarskiej.

– Z tego powodu ewentualna bariera językowa i przeprowadzenie niewłaściwego wywiadu lekarskiego przed zabiegiem może mieć ogromne znaczenie, czy faktycznie doszło w tej sytuacji do zawinienia lekarza lub personelu medycznego – podkreśla gdański prokurator.

Według portalu tvn24.pl w przedoperacyjnej ankiecie anestezjologicznej sporządzonej w trzech językach: polskim, angielskim i szwedzkim, są pytania o wiele chorób. Nie ma w niej pytania o epilepsję, na którą miała cierpieć pacjentka. W wypełnionej ankiecie nie ma m.in. odpowiedzi na pytanie o schorzenia, na które leczy się pacjentka.

W ankiecie znajduje się adnotacja pielęgniarki: "wywiad niemożliwy do zebrania ze względu na barierę językową".

Jak informował Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, zanim doszło do tragicznego zdarzenia, w PCT w Gdańsku w latach 2008-2010 wykonano 78 nielegalnych operacji plastycznych. Dodał, że w placówce wykonywano także niezgodnie z prawem operacje okulistyczne.

Więcej: tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum