Oszukiwał internautów podszywając się pod WOŚP

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2009 18:00

Nastolatek rozsyłał do użytkowników portalu Nasza Klasa prośbę o wysłanie sms-a na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oszukiwał internautów podszywając się pod WOŚP

Sms pod wskazany numer miał kosztować 1,22 złotego. W rzeczywistości trzeba było za niego zapłacić 24 złote. Według policji we Wrocławiu, informacja oszusta trafiła do co najmniej 300 użytkowników portalu.

Szybkie ujawnienie przestępstwa i zatrzymanie oszusta było możliwe dzięki natychmiastowej reakcji internautów i współpracy z portalem Nasza Klasa. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak na stronę internetową dolnośląskiej policji zaczęły wpływać informacje od zaniepokojonych użytkowników portalu.

Oszust to 17-letni mieszkaniec Nowej Rudy. Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP zatrzymali go w jego mieszkaniu. Teraz policja sprawdza, do ilu osób trafiła fałszywa informacja i ile zostało pokrzywdzonych.

Przypominamy, że prawdziwi wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszą w teren już 10 stycznia 2010 roku. Będzie to 18 finał WOŚP. Orkiestra będzie grała głównie dla dzieci z chorobami onkologicznymi. W 2009 roku zbierano fundusze na wczesną diagnostykę onkologiczną u dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum