Oświadczenie rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ws. przesłuchania w prokuraturze

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2018 13:05

Prof. Marek Ziętek, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. we wtorek (18 grudnia) przekazał mediom oświadczenie w związku z wezwaniem przez prokuraturę na przesłuchanie w sprawie Data Techno Park.

Oświadczenie rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ws. przesłuchania w prokuraturze
''Został mi postawiony zarzut działania na szkodę UM. Prokurator, który prowadzi sprawę zawiesił mnie w pełnieniu funkcji Rektora, na co złożyłem zażalenie'' - czytamy w oświadczeniu prof. Ziętka.

''Czuję się zobowiązany do przekazania Państwu informacji o tym, że w toku prowadzonego przez prokuraturę w Katowicach od kilku lat śledztwa, zostałem wezwany na przesłuchanie w sprawie Data Techno Park. Został mi postawiony zarzut działania na szkodę UM. Prokurator, który prowadzi sprawę zawiesił mnie w pełnieniu funkcji Rektora, na co złożyłem zażalenie'' - czytamy w oświadczeniu prof. Ziętka.

''Jednocześnie oświadczam, że każdą decyzję w kwestii Data Techno Park podejmowałem na podstawie dostępnych w tamtym czasie wycen ekonomicznych i przedstawionych mi opinii prawnych. Za każdym razem miałem na względzie tylko i wyłącznie dobro Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu'' – dodaje.

''Liczę, że analizowane już wielokrotnie dowody zostaną przez sąd merytorycznie rozpatrzone i wyrok lub umorzenie ostatecznie zakończy postępowanie i spekulacje w tej sprawie'' - kończy oświadczenie prof. Jerzy Ziętek, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum