Ostrów Wlkp.: wyjaśnią przyczyny śmierci 26-latki w szpitalu

Autor: Radio Merkury/Rynek Zdrowia • • 06 września 2013 09:17

"Jesteśmy zdeterminowani, aby do końca wyjaśnić przyczyny tragedii" - zapowiedział starosta ostrowski. Deklarację złożył podczas czwartkowej (5 września) konferencji starostwa i dyrekcji szpitala w Ostrowie Wielkopolskim w związku z coraz większymi emocjami pojawiającymi się wokół śmierci 26-letniej pacjentki w czasie porodu - informuje Radio Merkury.

Ostrów Wlkp.: wyjaśnią przyczyny śmierci 26-latki w szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na konferencji dyrektor szpitala w Ostrowie Wielkopolskim Dariusz Bierła długo przedstawił dokładny harmonogram działań podejmowanych przez szpital po śmierci pacjentki. 

Starosta ostrowski Paweł Rajski zaznaczył, że cały zarząd powiatu zbyt dużo wyrzeczeń kosztowało poprawienie sytuacji szpitala, żeby takie zdarzenie zniszczyło jego dobry wizerunek. Dlatego, przyznał, że powiat zrobi wszystko aby wyjaśnić sprawę do końca.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi od maja Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim. Osobne postępowanie wyjaśniające prowadzi również szpital i rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy. Obecnie prokuratura oczekuje na opinię biegłych.

Więcej: www.radiomerkury.pl Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum