×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Organizacje lekarskie rekomendują. Będzie powtórka "protestu pięczątkowego"?

Autor: PZ,SLP/Rynek Zdrowia19 maja 2012 17:22

Porozumienie Zielonogórskie i Stowarzyszenia Lekarzy Praktyków zamieściły na swoich stronach internetowych komunikaty kierowane do lekarzy mających prywatne praktyki. Dotyczą one postępowania z rozsyłanymi przez NFZ umowami dla lekarzy indywidualnych.

Organizacje lekarskie rekomendują. Będzie powtórka "protestu pięczątkowego"?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z nadsyłaniem przez wojewódzkie oddziały NFZ umów upoważniających do wystawiania recept refundowanych, obie organizacje zalecają nie podpisywanie tych dokumentów oraz nie odsyłanie ich do funduszu we wskazanym terminie 31.05.2012.

Stowarzyszenie Lekarzy Praktyków dodatkowo przedstawia szczegółowy sposób postępowania: odebranie umowy przesłanej listem poleconym, nie wypełnianie jej, nie odsyłanie. Umowa samoistnie wygaśnie z mocy ustawy, z dniem 30 czerwca 2012.

"Od 1 lipca 2012 wypisujemy recepty na zwykłych kartkach - rozmiar nie gra roli. Ważne by były na niej umieszczone jedyne konieczne dane do jej zrealizowania: dane pacjenta, prawidłowa preskrypcja leku, data, numer PWZ i podpis. Jeśli w naszej opinii pacjent powinien dostać leki refundowane, na recepcie stawiamy pieczątkę "Refundacja do decyzji NFZ" oraz pouczamy pacjenta, że po refundację może się udać do NFZ" - czytamy w komunikacie SLP.

Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego informuje także, że 25 maja odbędzie się w Warszawie spotkanie Porozumienia Organizacji Lekarskich (POL) ze spodziewanym udziałem przedstawicieli Naczelnej Rady Lekarskiej, w trakcie którego zostanie opracowane wspólne stanowisko rekomendujące dalsze postępowanie w sprawie lekarskiego protestu.

Więcej: http://www.uota.net.pl/oraz http://www.federacjapz.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum